Полузащитникът на Реал (Мадрид) и националния тим на Англия Джуд Белингам обясни, защо играе за "Трите лъва“ с далеч по-голяма увереност в сравнение с представянето си в Реал (Мадрид).

"Не мисля, че представянето ми е свързано с увереността ми – каза Белингам пред Абрахам Ромеро. -  В Реал позицията ми е по-дълбоко, докато за Англия съм "десетка“ или "осмица“ във висока позиция. Харесва ми, където и да ме пусне треньора. За мен най-важното е, че съм максимално полезен на отбора ми. Това ме прави щастлив“.

В трите мача на Англия в груповата фаза на Световното първенство Белингам вкара 2 гола и направи 1 асистенция.

През миналия сезон в Реал Белингам изигра 40 мача във всички турнири, в които вкара 8 гола и направи 5 асистенции.