Помощникът на Дидие Дешан - Ги Стефан, който бе начело на Франция срещу Норвегия заради отсъствието на селекционера и смъртта на майка му, подчерта, че отборът е направил необходимото, за да спечели последния си мач от груповата фаза на Мондиал 2026.

“Мислите ни са с Дидие. Той ще се присъедини към нас утре и нямам търпение да го видим. Срещу Норвегия направихме необходимото и спечелихме. Изпитвахме удоволствие от играта. Създадохме доста положения и вкарахме 4 гола. Радвам се за хеттрика на Усман Дембеле, както и за гола на Дезире Дуе, който никога не беше вкарвал с глава в цялата си кариера. Колкото повече напредваме в турнира, толкова по-трудни ще стават съперниците ни. Норвегия също бе такъв, но трябва да отчетем, че те не играха с титулярите си", призна Ги Стефан.

Франция чака следващия си противник, който вероятно ще е Швеция.