Националният селекционер на Сенегал - Папе Тиау, говори след поражението на неговия тим от Норвегия. Срещата от група "I" завърши 3:2 за скандинавската държава, а това оставя сенегалците без точки след първите си две срещи. Те все още могат да стигнат елиминациите, но за това ще им трябва задължителна победа срещу Ирак в последния им мач от групата и да се надяват, че евентуален успех ще ги нареди сред най-добрите 8 отбора, които завършват на третата позиция.
"Боли ни, защото вложихме страшно много в подготовката за този мач. Нашата цел бяха трите точки. За съжаление загубихме, поздравления за Норвегия. Малко не ни достигна, във футбола са важни малките детайли. Сега трябва да си извлечем поуките. Имаме един оставащ мач, в който ще дадем всичко от себе си и се надяваме, че ще имаме късмет да стигнем 1/16-финалите. Трудно е да се върнеш в мача, когато губиш с два гола, имайки предвид и кога ги допуснахме - в края на първото и в началото на второто полувреме. Опитахме се да останем здраво стъпили на земята и да не изгубим тотално контрола и участието си в срещата. Да, в края успяхме да вкараме втори гол, но в същото време трябва да поздравим съперника за това, което показа днес. Момчетата знаят, че нещата не са свършили за нас, всичко може да стане в последния ден.Ще се подготвим добре, На всички ние е ясно, че днес не стигнахме до желания резултат. Трябва да приемем поражението и да продължим напред", заяви Тиау.



08:30 / 23.06.2026
239










