Селекционерът на националния отбор по футбол на Германия Юлиан Нагелсман посочи прекалено многото импровизации от играчите му, като основната причина за загубата от Еквадор.
В двубой от третия кръг в груповата фаза на Световното първенство Германия загуби от Еквадор с 1:2.
Въпреки загубата, Бундестимът завърши на първото място в групата.
"Трябваше след бързия гол и добрия ни старт в мача да играем доста по-събрано – анализира специалистът. – Не трябваше толкова често да сменяме позиции и да сме толкова хаотични. Прекалихме с импровизациите. Просто трябваше да бъде по-търпеливи и да запазим структурата на разположение на играчите. И ако в добавка към това, прекалено често губим топката, в един момент идват проблемите, както и стана“.



02:35 / 26.06.2026
201










