Тимът на Нотингам Форест се класира за 1/8-финалите в турнира за ФК Къп.

В преиграване от 1/16-финалната фаза на състезанието в Нотингам двата отбора завършиха в редовното време наравно 1:1. В първата среща в Бристол двубоят приключи 0:0.

В добавеното време не се стигна до нов гол и победителят бе определен след изпълнение на наказателни удари. Домакините спечелиха с 5:3 и продължават напред.

В редовното време на мача тимът на Нотингам поведе още в 8-ата минута чрез белгийския нападател Дивок Ориги след асистенция на бразилския бранител Фелипе.

Шест минути по-късно тимът на Бристол Сити се върна в мача след попадение на Джейсън Найт.

При наказателните удари грешникът за Бристол се оказа нападателят Самюъл Бел, който пропусна втората дузпа за отбора си. И петимата футболисти на Нотингам бяха точни.

За 1/8-финалите на турнира Нотингам приема Манчестър Юнайтед. Двубоят трябва да се изиграе на 28 февруари.