Хосеп Гуардиола, мениджър на английския шампион Манчестър Сити, беше доволен от победата на своя тим с 5:0 над Хъдърсфийлд в турнира ФА Къп. Испанският специалист обаче обърна повече внимание на завръщането в тима на Кевин де Бройне. Бившият белгийски национал лекуваше дълго контузия, а вчера направи страхотно завръщане.

"Той записа добри минути. Преценихме, че е по-добре да се появи след почивката, отколкото в началото, когато мачът бе по-оспорван. Трудно бе да намерим свободни пространства, те се защитаваха дълбоко и много организирано и компактно. Де Бройне направи добро включване. Сега е важно да натрупа тренировки и мачове. Той все още не е готов за 90 минути. Кевин е играч, който може да печели мачове и няма много такива по света. Отборът може да играе добър футбол, но когато Де Бройне, Холанд, Фоудън или Алварес са на терена, те са играчи, които сами могат да спечелят даден мач. Затова е толкова важно, че той се завръща в игра. Кевин е невероятен, той е уникален. Дълго време отсъства заради операцията. Още в първите минути обаче той показа класата си с асистенцията към Доку. Чудесно е, че отново можем да разчитаме на него", смята Гуардиола.