Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 4:3 в най-интересния двубой от четвъртфиналите за ФА Къп, игран на стадион "Олд Трафорд".

Така тимът на Ерик тен Хаг си гарантира място в Топ 4 на турнира, където са още отборите на Манчестър Сити, Ковънтри и Челси.

"Червените дяволи“ поведоха след гол на Скот Мактоменей (10'). След това Ливърпул намери ритъма си и в края на полувремето и в добавеното време Алексис Мак Алистър и Мохамед Салах направиха пълен обрат. След почивката Ливърпул контролираше напълно играта, но при една от малкото си атаки домакините стигнаха до изравнително попадение на Антони в 87-ата минута.

Така се стигна до продължения. В първото от тях играчите на Юнайтед изглеждаха по-свежи, но пък мърсисайдци поведоха с гол Харви Елиът, дошъл с помощта на рикошет, в 105-ата минута. Маркъс Рашфорд обаче изравни в 112-ата минута, а Амад Диало донесе знаменития успех на на своя отбор с гол в 121-ата минута.