Челси се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като победи Лестър с 4:2 в двубой, игран на стадион "Стамфорд Бридж". "Сините" от Лондон поведоха с 2:0, изпуснаха аванса си, но дълбоко в добавеното време с нови две попадения стигнаха до крайния успех.

Марк Кукурея откри резултата в 13-ата минута, а в края на първата част Коул Палмър удвои. Преди това Рахийм Стърлинг пропусна дузпа.

След почивката куриозен автогол на Аксел Дисаси върна интригата, а Стефи Мавидиди изравни в 62-а минута с великолепен гол. Гостите останаха с човек по-малко в 73-ата минута, когато Калъм Дойл бе изгонен.

Натискът на лондончани в края даде резултат и в добавеното време се разписаха резервите Карни Чуквуемека и Нони Мадуеке. Така Челси продължава към полуфиналите в турнира и ще очаква жребия, който е по-късно днес.