Челси разби с 6:1 като домакин Мидълзбро в мача-реванш от полуфиналите на турнира за Купата на лигата, известен още като "Карабао Къп".

Преди две седмици втородивизионния отбор спечели с 1:0 като домакин, но този път лондончани нямаха спирка.

Джонатан Хоусън си вкара автогол в 15-ата минута. Енцо Фернандес удвои в 29-ата, а в 36-ата Аксел Дисаси оформи класиката. Коул Палмър покачи на 4:0 три минути преди почивката.

В 77-ата отново бившият играч на Сити се разписа, а само четири по-късно и Нони Мадуеке попадна в прегръдките на съотборниците си. Почетното попадение за гостите дойде 120 секунди преди края на редовното време, дело на Морган Роджърс.

По този начин Челси се класира за големия финал на "Уембли" след общ резултат 6:2. В сряда Ливърпул и Фулъм ще определят съперника на "сините".