Манчестър Юнайтед достигна 1/8-финалите за ФА Къп. "Червените дяволи" надделяха с 4:2 срещу четвъртодивизионния Нюпорт Каунти. Мачът се изигра на стадион "Родни Парейд".

Португалският плеймейкър Бруно Фернандеш откри в седмата минута, когато бе намерен от бразилското крило Антони. Полузащитникът Коби Мейну удвои в 13-та след пас на десния бек Диого Дало. Още в 36-та минута халфът на домакините Брин Морис намали, а в 47-та съотборникът му Уил Еванс изравни. Антони даде нова преднина на Юнайтед в 68-та минута, а датският нападател Расмус Хойлунд сложи край на интригата чак в четвъртата минута от добавеното време.

В 1/8-финалите възпитаниците на Ерик Тен Хаг ще гостуват на Нотингам Форест или Бристол. Следващата фаза ще започне в седмицата от 26 февруари.