С гол в 110-ата минута на Крис Ууд Нотингам Форест победи като гост Блекпул с 3:2 в преиграване от турнира за ФА Къп и се класира за 1/16-финалите на състезанието, където ще играе срещу отбора на Бристол Сити.

Мачът е на 26 януари в Бристол.

След като в първия мач, в Нотингам, двата тима си размениха по два гола, се стигна до преиграване на "Блумфийлд Роуд“ в Блекпул.

Тимът на Нотингам поведе в преиграването с 2:0 след голове на Андрю Омобамиделе в 16-ата и Данило в 46-ата минута.

Въпреки превъзходството на гостите, тимът на Блекпул показа характер и се върна в битката след голове на Алби Морган в 61-ата и Кайл Джоузеф в 78-ата минута на двубоя.

До края на редовното време не се стигна до нови попадения, което доведе и до продължения.

Там по-активният отбор на Нотингам успя да стигне до трето попадение чрес Ууд и да си осигури място в следващата фаза на състезанието.