Третият в Чемпиъншип Лийдс се класира за 1/8-финалите на ФА Къп. Йоркшърци надделяха срещу 15-ия в лигата Плимут като гости с 4:1 в преиграването. Първата среща на 27 януари приключи 1:1. Тази вечер отново националът ни Илия Груев изигра цял двубой в полузащитата на Лийдс пред 16,636 зрители на стадион "Хоум Парк", където условията бяха изключително тежки заради непрестанния и силен дъжд.

Италианският нападател Уилфред Нонто откри в 66-та минута, благодарение на подаване от финландския халф Глен Камара. Защитникът на домакините Брендън Галоуей изравни в 78-та, когато бе намерен от бранителя Ашли Филипс. В продълженията нидерландският нападател Крисенсио Самървил изведе гостите в 97-та минута чрез пас на французина Жоржиньо Рютер. Именно той бе точен в 111-та след асистенция на Самървил. Райън Харди си вкара автогол в 117-та минута след силно фалцирана топка от ъглов удар на Груев, фиксирайки крайния резултат.

За малко над 120 минути 23-годишният българин блокира един изстрел от съперник, участва в 4 единоборства, пресече един пас, спечели едно нарушение, направи 118 докосвания до топката, 93 подавания (87 точни), 9 в последната третина, 11 центрирания (най-много от всички на терена), създаде 3 възможности за гол и пусна 8 дълги топки, а 6 от тях бяха точни. В добавеното време на второто полувреме при 1:1 Груев спря с чист шпагат контраатака на Плимут.

След този мач сънародникът ни вече е участвал в 19 от всички турнири през сезона. В тях е получил 3 жълти картона за 885 минути на терена.

На 28 февруари Лийдс ще гостува на Челси или Астън Вила в 1/8-финалите. "Сините" и бирмингамци ще определят крайния победител утре вечер на стадион "Вила Парк", а началният час е 22:00.