Шампионът от последното издание на волейболната Лига на нациите при мъжете - Франция напусна турнира, след като в първия четвъртфинален двубой загуби от тима на САЩ с 2:3 гейма.

В повторение на финала от последния турнир трикратният олимпийски шампион поведе, след като взе първите два гейма на 21 и 18 точки. Французите, които в последните две издания на Лигата на нациите имат златен и бронзов медал, вкараха мача в решителен пети гейм, след като взеха третия и четвъртия след 25:17 и 26:24 точки.

В тайбрека след равенство при 4:4 тимът на САЩ дръпна с пет точки и в крайна сметка затвори мача след 15:9. В полуфиналите на Лигата на нациите американците ще срещнат победителят от втория четвъртфинал, в който ще играят Италия и Аржентина.