Отборите на Аржентина Канада и Съединените щати постигнаха нови победи в мъжкия волейболен турнир Лига на нациите.

Аржентинците измъкнаха втори пореден мач с 3:2 гейма. След като в епична драма се наложиха над Съединените щати, сега южноамериканците победиха със същия резултат и Иран. В отделните части 25:19, 28:30, 27:29, 25:20, 15:11.

За Аржентина това бе последен мач на този етап на турнира, като с 9 победи и 2 загуби отборът заема временното трето място преди последните мачове.

Иран регистрира деветата си загуба, като измести България от 13-ото място. Отборът има още един двубой.

Агустин Лосер реализира 21 ткочки за Аржентина. Мортеза Шарихи реализира 16 точки за Иран.

Съединените щати също стигнаха до деветия си успех в турнира, след като се наложиха над Франция с 3:0 гейма (25:23, 27:25, 27:25).

За Франция това е шеста загуба на турнира. Двата тима имат по още един мач, като американците играят срещу избраниците на селекционера Пламен Константинов. Във временното класиране САЩ са втори, а Франция – десети.

Арън Ръсел
приключи мача с 14 точки за САЩ. За Франция Бартелеми Чинениезе, Жан Патри и Ясин Лоуати реализираха по 11 точки.

Тимът на Канада не допусна изненада срещу Китай и спечели с 3:1 гейма (23:25, 25:21, 25:17, 25:18).

За Канада това е трета победа на турнира, като отборът приключва участието си с 9 загуби. Китай регистрира 10-ата си загуба, оставайки с два спечелени мача.