Националният отбор по волейбол за жени на Сърбия нанесе трета загуба на Китай в Лигата на нациите. На третия турнир, който се провежда в Южна Корея, световните шампионки от последните две първенства, се наложиха над азиатките с 3:1 гейма.

Отборът на Джовани Гуидети направи отличен мач, в който още в първата част демонстрира превъзходство и я затвори с 25:13.

Тимът на Китай изравни след 17:25, но Сърбия взе следващите два гейма на 23 и 20 точки, с което си осигури трета поредна и общо четвърта победа в Лигата на нациите. Селекцията на Джовани Гуидети заема десето място във временното класиране с 13 точки.

Националките на Китай направиха отличен старт на турнира, но след 6 поредни победи, допуснаха три поредни поражения, което отрежда на азиатките 7 място с актив от 18 точки.