Световният вицешампион Полша победи четвъртия от последния Мондиал - Словения с 3:2 (29:31, 21:25, 25:20, 25:20, 15:13) гейма в среща от третата седмица на редовния сезон при мъжете във Волейболната лига на нациите.

Двубоят се проведе в Пасай Сити, Филипини.

Словенците спечелиха първите два гейма, но в третия "дружина полска" взе инициативата и намали за 1:2. В четвъртия отново Полша доминираше, изравнявайки - 2:2.

В тайбрека двата тима вървяха точка за точка, но двукратните световни шампиони стигнаха до краен успех след 15:13.

Това беше победа номер 7 на Полша в турнира този сезон. Те имат и 2 загуби и 16 точки, като се намират на трета позиция във временното класиране.

Словения са на пето място с 6 успеха, 3 поражения и 19 точки.

Най-резултатни за победителите бяха Александър Сливка с 20 и Бартош Беднош с 14 точки.

За Словения с най-много приключи Клемен Чебул - 20.