Отборите на Германия и Бразилия не позволиха изненади в мачовете си от поредния кръг в Лигата на нациите при мъжете и постигнаха победи с по 3:0 над тимовете на Куба и Китай.

Така германци и бразилци удариха по едно рамо на българските волейболни национали за оставане на тима ни в Лигата на нациите и през следващия сезон.

Отборите на Куба и Китай са преки конкуренти на избраниците на селекцонера Пламен Константинов за запазване на място в турнира и за следващото лято.

На турнира в Анахайм, Съединените щати, където участва и българският отбор, Германия победи Куба с 3:0 гейма (25:23, 25:23, 25:22).

За Бундестима това бе 11-и мач на турнира и трети успех. Отборът е на 11-о място във временното класиране.

Куба записа също 11-и мач, като има вече 9 загуби и е на предпоследното 15-о място.

Линус Вебер бе най-резултатен за Германия с 15 точки. За Куба пореден силен мач направи Хесус Ерера, реализирал 16 точки.

В последните си мачове на турнира, на 10 юли Германия играе с Франция, а на 9 юли Куба среща Иран.

На турнира във Филипините Бразилия победи Китай с 3:0 гейма (25:19, 25:17, 25:17).

За Бразилия това е осма победа от 12 изиграни мача, като това бе и последния мач на отбора на този етап от турнира. Южноамериканците са на второто място във временното класиране.

Китай регистрира деветата си загуба, като след 11 изиграни мача е на последната, 16-а позиция.

Фелипе Морейра бе най-резултатен за Бразилия със 17 точки. За Китай Бин Ванг реализира 11.

В последния си мач на турнира, на 9 юли Китай среща Канада.