Националният отбор на Канада постигна драматична победа срещу Бразилия в женската волейболна Лига на нациите с 3:2 гейма, с което постигна петия си успех в десет мача в турнира и излиза на осмото място във временното класиране.

Олимпийските шампионки от 2012 година се пребориха за първия гейм, който спечелиха с 30:28 точки. Следващите две части обаче бяха за Канада след 25:22 и 25:23. Световните вицешампионки от миналата година изравниха резултата след 25:21 точки в четвъртия гейм, а в тайбрака Канада спаси мачбол, след което обърна резултата в своя полза за крайното 17:15 точки.

За бразилските волейболистки загубата е трета общо в турнира и втора в последните три срещи, което отдалечава тима от върха и Бразилия е на трето място с две точки по-малко от втория Полша и три з ад САЩ.