Националният отбор на Сърбия спечели важната среща срещу Куба в Лигата на нациите с 3:2 гейма. Селекцията на Игор Колакович загуби първата част след 19:25, но успя да обърне срещата в своя полза след 25:23 и 25:21.

В началото на четвъртия гейм Куба навакса изоставане от 5 точки и в края успя да го вземе след 25:22, което вкара срещата в тайбрек.

В началото на решителния пети гейм трикратните европейски шампиони отвориха разлика от 4 точки, която поддържаха до самия край и затвориха срещата след 15:11.

Благодарение на успеха тимът на Сърбия вече е с равен баланс от по пет загуби и победи, което им отрежда девето място и съхрани техните надежди да участват във финалите на Лигата на нациите. Куба остава с 6 точки и осем загуби в 10 мача и се нарежда на 14-та позиция.