Националният отбор по волейбол на САЩ, който е трикратен олимпийски шампион, остави шанс на тима на България да се измъкне от последното място във временното класиране на Лигата на нациите, след като победи категорично Куба с 3:0.

След изключително равностоен първи гейм, в който двата отбора се движеха точка за точка, в крайна сметка тимът на САЩ се наложи с 27:25. Съпротивата на Куба приключи при 11:11 във втория гейм, защото САЩ затвориха втората и третата част на 17 и 15 точки.

Успехът беше осми за "янките" в 9 мача в Лигата на нациите и те се изравниха по точки на върха в класирането с перфектния тим на Япония. По-важното за българския национален отбор е, че загубата за Куба е седма, тимът остава пред селекцията на Пламен Константинов в класирането, но нашите национали имат все още възможност да не завършат на последното място в крайното подреждане.