Женският национален отбор на България по волейбол допусна трето поредно поражение в турнира Лига на нациите. Двубоят се игра в Сувон, Южна Корея. Селекцията на Лоренцо Мичели загуби от състава на Сърбия с 2:3 (25:20, 16:25, 14:25, 25:17, 4:15). България спечели първия и четвъртия гейм, но в тайбрека родните състезателки успяха да отбележат едва 4 точки.

Радостина Маринова бе най-резултатна сред българките с 18 точки, докато за сръбкините с най-много се отличи Сара Лозо със 17.

България приключва тазгодишното издание на надпреварата с 2 победи и 10 загуби, докато Сърбия има 6 успеха и 6 поражения.

Така България трябва да се надява на загуба на Хърватия в мача им срещу Турция, за да запазим мястото с в Лигата на нациите.