Отборите на Италия и Китай постигнаха победи в мачовете си от Лигата на нациите при волейболистките.

На турнира в Банкок, Тайланд, тимът на Италия победи прекият конкурент на отбора на България за запазване на място в турнира и за следващия сезон – Хърватия, с 3:0 гейма (25:14, 25:17, 25:17). Един от съдиите на мача бе българина Добромир Добрев.

За Хърватия това е девета загуба в състезанието от 11 мача, като отборът е на 15-ата позиция. Същият е актива и на българките, които заемат 14-ото място.

Италианките постигнаха седми успех, като заемат 7-ото място след 11 изиграни мача.

В последните си мачове от турнира, на 2 юли (неделя) Хърватия играе с Турция, а Италия с Япония.

За Италия най-резултатна бе Силвия Чинело Нвакалор с 20 точки. Аличе Карлота Дегради добави 13.

За тима на Хърватия капитанът Саманта Фабрис реализира 9 точки.

На турнира в Сувон, Република Корея, Китай победи отбора на домакините с 3:1 гейма (25:13, 25:21, 21:25, 25:15).

За Китай най-резултатна бе Даеун Ким със 17  точки. За Република Корея капитанът Ксинуе Юан завърши мача също със 17 точки.

За отбора на Китай това е седми успех в турнира, като отборът е на 4-ата позиция след 11 изиграни мача. За Южна Корея загубата е 11, като тимът остава на последното място в класирането без спечелен мач.

В последните си мачове, на 2 юли (неделя)  Южна Корея среща един от лидерите – Полша, а Китай – другият лидер Съединените щати.