Италия изпревари Канада в класирането, след като спечели директния сблъсък между двата състава с 3:2 гейма. С четвъртата си победа срещу този съперник в четири мача, трикратните европейски шампиони временно се изкачиха до осмото място с 6 победи и 4 загуби.

Канада поведе в резултата, след като взе първия гейм 25:22. Състезателките на Давиде Мацанти отговориха с 25:23 и дори поведоха след 25:14. Италия изпусна три мачбола в четвъртия гейм, който отиде на сметката на Канада след голяма обрат и 26:24 точки.

В тайбрека европейският тим натрупа солидна преднина, която не изпусна и затвори мача след 15:10. Така Италия е с точка по-малко от Канада, които обаче имат мач повече и поражението днес беше шесто за тях.