Отборът на Аржентина нанесе втора загуба на отбора на Съединените щати в мъжката волейболна Лига на нациите този сезон.

В двубой от турнира в Анахайм, Съединени щати, Аржентина се наложи драматично над състава на домакините с 3:2 гейма (25:18, 23:25, 23:25, 43:41, 15:12).

Ключов за успеха на Аржентина се оказа четвъртият гейм, в който южноамериканците спечелиха играта на нерви, измъквайки частта с 43:41 точки.

След втората си загуба от десет изиграни мача американците са втори в класирането. Аржентина постигна осми успех от 11 изиграни мача, като е на четвъртото място.

Шестима аржентински волейболисти завършиха драматичния двубой с двуцифрен точков актив, като най-резулатен с 15 точки бе Агустин Лосер. По 14 добавиха Бруно Лима, Пабло Кокарцев и Николас Зебра. За американците Тори Дефалко реализира 25 точки, Матю Андерсън добави 19.

В следващия си мач, на 9 юли (неделя), Аржентина играе с Иран, а САЩ с Франция.