Националният отбор на Аржентина се справи с тима на Германия и спечели срещата в Анахайм, САЩ между двата отбора от Лигата на нациите с 3:0 гейма.

Бронзовите медалисти от Олимпийските игри в Токио имаха затруднение единствено в първата част, която се движеше точка за точка до края, но в все пак аржентинците затвориха с 25:23.

Във втория гейм Аржентина успя да на няколко пъти да направи поредни точки, с които преднината им в края беше 25:18, а в третия аржентинците тръгнаха с 6:0 и приключиха мача при 25:17.

Благодарение на успеха третите от игрите в Токио вече са трети и във временното класиране на Лигата на нациите. Те имат 22 точки от 7 победи и 3 загуби. С такъв актив са четвъртият и петият в подреждането Бразилия и Словения. За Германия загубата беше осма и тимът остава със 7 точки на 12-то място.