Женският национален отбор по волейбол на България записа седма загуба в Лигата на нациите.

В осмия си мач от състезанието избраничките на селекционера Лоренцо Мичели отстъпиха на тима на Нидерландия с 0:3 гейма (24:26, 17:25, 17:25).

Ключов в мача се оказа първият гейм. В него българките стартираха страхотно, като дръпнаха с 8:1 точки. В края отборът ни стигна до 24:21 точки, но нидерландките измъкнаха частта със страхотна серия.

Загубеният сет срина психически българките, които така и не успяха да се върнат в мача.

За тима на България три състезателки записаха двуцифрен точков актив, като най-резултатна бе Мерелин Николова със 17 точки. Мира Тодорова добави 12, а Мария Йорданова приключи двубоя с 10 точки.

За Нидерландия Йолиен Нолема реализира 11 точки. Селесте Плак добави 10.

Във временното класиране България е на 14-ото място само с един спечелен мач. За тима на Нидерландия това бе втора победа на турнира, като отборът е на 13-ото място.