Левият бек на Байерн Мюнхен - Алфонсо Дейвис, бе на път да класира своя тим за финала в Шампионска лига. Националът на Канада се появи в игра през първата част на реванша от полуфиналния сблъсък с Реал Мадрид и отбеляза единствения гол за баварците след асистенция на Хари Кейн. Байерн бе буквално на няколко минути от победата, но два късни гола на Хоселу класираха "белия балет" на финала срещу Борусия Дортмунд.

След края на мача северноамериканецът не скри възхищението си от характера на испанците, които сътвориха един от най-знаменитите обрати през този сезон.

"Срещу отбор като Реал Мадрид да водиш с 1:0 не е достатъчно. Това не е отбор, който се предава. Да, в момента на гола всичко беше брилянтно, но в крайна сметка не сме на финал и само това има значение“, каза Дейвис