Борусия (Дортмунд) победи като гост Пари Сен Жермен с 1:0 в реванш от полуфиналите в Шампионска лига.

Германският вицешампион спечели и първата среща с 1:0 и с общ резултат 2:0 се класира за финала на турнира на "Уембли“.

Матс Хумелс в 50-ата минута с глава, след центриране на Юлиан Бранд, вкара гола в реванша в Париж.

Отборът на Пари Сен Жермен бе по-активният, но отлично построеният тим на Борусия и гредите така и не позволиха на парижани да стигнат поне до един гол.

Най-добрата възможност за гол през първата част бе за Борусия. В 35-ата минута Карим Адейеми се измъкна с лекота от отбраната на Пари Сен Жермен и изскочи очи в очи с Джанлуиджи Донарума, но вратарят демонстрира класа и спаси.

След почивката домакините започнаха вихрено, като в 48-ата минута полузащитникът Уорън Заир-Емери удари греда.

Две минути по-късно Борусия поведе чрез Хумелс.

До края домакините удариха още три греди – две на Килиан Мбапе и една на Гонзало Рамош, но ПСЖ не успя да стигне дори до почетно попадение.

Борусия ще играе за трети път в историята си на финал в Шампионска лига след 1997 година, когато печели трофея, побеждавайки Ювентус, и през 2013 година, когато губи от Байерн във финала.

Съперникът на Борусия в мача за трофея ще определят Реал (Мадрид) и Байерн. Реваншът е на 8 май (сряда) в Мадрид. В първия мач резултатът бе 2:2.