Барселона надделя срещу ПСЖ с 3:2 като гост в първия 1/4-финал от Шампионска лига между двата състава. Той се изигра на стадион "Парк де Пренс" във френската столица Париж.

Бразилското крило Рафиня откри в 37-та минута. Бившият флангови стрелец на каталунците Усман Дембеле изравни в 48-та минута, а 3 по-късно португалският му съотборник Витиня даде преднина на парижани, благодарение на асистенция от испанския полузащитник Фабиан Руис. Рафиня възстанови паритета с второто си подадение в 62-та минута, когато бе намерен от халфа Педри. Датският защитник Андреас Кристенсен оформи крайния резултат в 77-та минута чрез подаване от германския национал Илкай Гюндоган.

Снощи другият испански гранд в турнира Реал Мадрид дори на два пъти изоставаше срещу настоящия носител на трофея Манчестър Сити, но стигна до домакинско равенство 3:3.

Реваншът Барселона - ПСЖ е следващият вторник от 22:00 часа на олимпийския стадион "Монжуик".