Пари Сен Жермен отстрани Барселона след обрат от 0:1 на 4:1 в реванша от четвъртфиналите в Шампионска лига. Френският шампион елиминира носителят на трофея в Ла Лига за миналия сезон с общ резултат от 6:4 (успех за Барселона с 3:2 в първия мач).

Двубоят се игра на олимпийския стадион в каталунската столица.

Домакините откриха резултата с гол на Рафиня в 12-ата минута след асистенция на 16-годишния Ламин Ямал.

В 29-ата минута Роналд Араухо остави тима на Шави с човек по-малко след изключително грубо нарушение срещу противников играч, което му струва директен червен картон.

Бившият играч на Барса Осман Дембеле изравни в 40-ата минута след пас на Баркола.

В 54-ата Витиня направи резултата 2:1 за парижани, а само две по-късно Илкай Гюндоган беше много близо до това да изравни, но нацели гредата на французите. В 56-ата минута беше изгонен и наставникът на "каталунците" Шави.

Напрежението си каза думата и още в 59-ата Жоао Кансело събори противников играч в своето наказателно поле и съдията Ищван Ковач даде дузпа за ПСЖ, която беше реализирана от мегазвездата Килиан Мбапе. Крайното 4:1 оформи Мбапе в 89-ата минута.