Реал Мадрид отстрани актуалния шампион Манчестър Сити след като завършиха 1:1 в редовното време и продълженията и 4:3 при дузпите на реванша от четвъртфиналите в Шампионска лига.

Първата среща в Мадрид завърши при резултат 3:3.

Двубоят тази вечер се игра на стадион "Етихад" в Манчестър пред 52 306 зрители по трибуните.

Рекордьорът по трофеи в надпреварата поведе през първата част чрез Родриго в 12-ата минута. "Гражданите" изравниха в 76-ата с попадение на Кевин де Бройне.

В продълженията двата тима не си отбелязаха нови голове и се стигна до дузпи.

Там точни за испанския гранд бяха Белингам, Васкес, Фернандес и Рюдигер, а само Лука Модрич сгреши.

За тима, воден от Хосеп Гуардиола, Алварес, Фодън и Едерсон вкараха, а Ковачич и Силва пропуснаха от бялата точка.

Двата тима се срещнаха на полуфиналите през миналия сезон. Тогава Манчестър Сити излезе краен победител, а в предходната кампания "кралският клуб" ликува на същата фаза.