Байерн и Реал (Мадрид) завършиха наравно 2:2 в първа полуфинална среща от Шампионска лига, която се изигра на "Алианц Арена“ в Мюнхен.

Двата колоса направиха страхотен спектакъл в баварската столица.

Байерн започна по-активно двубоя, като набързо играчите на Томас Тухел пробваха на два пъти вратаря на Реал Андрий Лунин, който показа класа.

Реал поведе при първата добра възможност.

В 24-ата минута германският полузащитник на Реал Тони Кроос с феноменален пас през половината терен намери набиращият скорост Винисиус, който не прости на Мануел Нойер за 0:1.

Байерн веднага вдигна оборотите, но до почивката така и не успя да стигне до нищо.

Домакините стартираха вихрено втората част и в 53-ата минута Лерой Сане възстанови равенството след асистенция на Конрад Лаймер.

Четири минути по-късно Лукас Васкес направи дузпа за Байерн, която Хари Кейн хладнокръвно мушна за 2:1 за домакините.

В 83-ата минута Мин-Джей Ким събори Родриго в наказателното поле на Байерн, за което Реал получи дузпа, която Винисиус вкара за крайното 2:2.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу“ е на 8 май.