Георги Георгиев и Йоан Найденов отпаднаха в първия кръг на двойки на тенис турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Пловдив с награден фонд 56 700 евро. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК "Локомотив". 

Участващите с "уайлд кард" Георгиев и Найденов отстъпиха пред представителите на Индия Мадхвин Камат и Атхарва Шарма с 3:6, 6:4, 10:12 за 1 час и 38 минути игра.

Българите изостанаха с 2:4 в първия сет и го загубиха с 3:6, а във втората част поведоха с 5:3 и го затвориха с 6:4. В тайбрека те пропуснаха мачбол при 10-9 точки, а индийците с три поредни точки обърнаха за крайното 12:10 в тяхна полза.

По-късно в турнира на двойки предстоят двубоите на братята Радослав и Васил Шандарови, които също участват с "уайлд кард", срещу Ернан Касанова (Аржентина) и Муркел Делиен (Боливия) и на ПьотрНестеров и Янаки Милев срещу водачите в схемата Антъни Генов и Чарлз Бари (Република Ирландия).