Елизара Янева излиза днес в двубоя си от втори кръг на квалификациите на Откритото първенство на Великобритания по тенис при жените - "Уимбълдън". 

Единствената останала българка в надпреварата при дамите, която този сезон дебютира на най-престижния турнир в аристократичния спорт, ще играе от 17:30 часа българско време срещу 5-ата поставена и 99-а в света Кейти Волинетс от САЩ. 

Срещата ще се проведе в "Community Sports Centre Roehampton" в Лондон, където се провеждат пресявките за третия турнир от Големия шлем. 

Двубоят е първи между двете при професионалистките. 

Волинетс има доста повече срещи на трева този сезон - цели 8 като от тях спечели 6. В първи кръг американката отстрани младата чехкиня Лаура Самсон след успех със 7:6(1), 6:1. 

Янева, която прави сезона на живота си, изигра само една среща на тази настилка през 2026-а година - победа над представителката на домакините Юрико Лили Миязаки с 6:2, 6:4. 

Победителката днес ще играе в директна битка за място в основната схема срещу спечелилата измежду 23-ата Леолия Жанжан от Франция и Екатерине Горгодзе от Грузия.