Габриел Донев се класира за втория кръг  на тенис турнира на червени кортове в Анталия, Турция с награден фонд 15 000 долара.

Българският тенисист, който започна от квалификациите на надпреварата, елиминира в мач от първия кръг на основната схема Илия Синтари от Молдова със 7:6(3), 7:5. Мачът продължи 2 часа и 9 минути игра.

Адриано Дженев, Симон Антони Иванов и Динко Динев отпаднаха в първия кръг.

Срещата на Дженев срещу осмия поставен Егор Агафонов от Русия, която беше прекъсната заради дъжд при резултат 1:1 в първия сет, завърши с поражение за българина с 5:7, 4:6.

Иванов отстъпи на испанеца Карлос Химено Валеро с 4:6, 1:6 за 57 минути.

Динев загуби от третия в схемата Филип Кристиан Джиану от Румъния с 0:6, 4:6 след 1 час и 19 минути игра.

Именно румънецът ще бъде следващият съперник на Габриел Донев

За втория кръг в Анталия вече се класира и друг българин Янаки Милев, който е №4 в схемата.

В надпреварата на двойки Габриел Донев и Симон Антони Иванов, които са втори поставени, се класираха за четвъртфиналите след успех над молдовеца Илия Синтари и Драгош Николае Казаку от Румъния с 6:1, 6:3.

Янаки Милев в тандем с Матиас Уджвари от Австрия, четвърти в схемата, загубиха от турската двойка Берт Илкел и Мерт Алкая с 5:7, 6:7(4).