Лия Каратанчева се класира за полуфиналите на двойки на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката и Михаела Байерлова (Чехия), поставени под №1 в схемата, победиха на четвъртфиналите със 7:5, 6:4 сръбкините Аня Станкович и Наталия Сенич. В мача за достигане до финала Каратанчева и Байерлова ще играят срещу четвъртите поставени Сандра Самир (Египет) и Карола Патриция Беженару (Румъния).

На сингъл Каратанчева и Денислава Глушкова отпаднаха във втория кръг.

Каратанчева загуби от участващата с "уайлд кард" Даря Кучер (Полша) с 6:7(1), 3:6. Мачът продължи два часа и три минути.

Глушкова отстъпи на Сара Чакаревич (Франция) с 1:6, 2:6 за час и 25 минути игра. Преди този Глушкова постигна една победа в основната схема и две в квалификацията.