Локомотив Пловдив най-после сложи край на незадоволителното си представяне в официалните мачове, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите победиха Пирин (Благоевград) с 3:0 в двубой от 20-ия кръг и излязоха в зимна ваканция.

Алфа Конте (50), Бабакар Дион (53) и Георги Минчев (64-дузпа) се разписаха за пловдивчани. Бившият играч на Локо (Пд) Аймен Суда пък изпусна дузпа за "орлетата".

Така възпитаниците на треньора Александър Томаш имат вече актив от 38 точки и излязоха на четвърто място във временното класиране.

"Смърфовете" започнаха добре двубоя и още до 10-ата минута изпуснаха две чисти положения. Първо Алфа Конте преодоля няколко футболисти на "орлетата" и падна в наказателното поле. Топката стигна до Джовани, който шутира, но твърде неточно в аут.

Малко по-късно отново Джовани получи в удобна позиция и шутира, но отново встрани от вратата.

В 11-ата минута дойде ред на Пирин да пропусне от страхотна ситуация. Комано бе изведен зад отбраната на Локомотив, напредна сам срещу Динко Хоркаш, но вратарят спаси удара му.

След половин час игра Александър Дюлгеров също се озова в добра позиция отляво в наказателното поле на пловдивчани и шутира от малък ъгъл, но  случайно се озова на върха на атаката, обърна се и стреля от малък ъгъл, но Хоркаш внимаваше и отрази.

Пет минути преди почивката Бабакар Дион проби отдясно и центрира в пеналта, където Георги Минчев засече с глава встрани от вратата.

В началото на второто полувреме Локомотив удари съперника си с два бързи гола. В 50-ата минута след разбъркване в наказателното поле на гостите Ефе Али се измъкна отдясно и центрира към точката за изпълнение на дузпа. Там Алфа Конте с атрактивна ножица засече в мрежата за 1:0, а попадението може да се окачестви като едно от най-красивите за сезона.

Три минути по-късно Бабакар Дион получи отдясно по атаката на Локомотив, обърна посоката и с прецизен шут с левия крак прати топката в далечния ъгъл на вратаря Максим Ковальов за 2:0.

В 64-ата минута "смърфовете" окончателно убиха интригата в двубоя с трети гол. Той дойде от дузпа, след като Георги Минчев бе фаулиран от Мартин Бачев близо до аутлинията. Потърпевшият изпълни безкомпромисно с удар под напречната греда за 3:0.

Четвърт час преди края реферът Иво Андреев отсъди нова дузпа, този път в полза на Пирин. Ефе Али изчисти с шпагат една топка, но съдията прецени, че има опасна игра и посочи бялата точка. Динко Хоркаш обаче спаси изстрела на бившия футболист на Локомотив Пловдив Аймен Суда.