24-годишният британски тенисист Джак Дрейпър отказа участие на тенис турнира за мъже от сериите "Мастърс“ в Мадрид.
Мачовете от основната схема на състезанието са от 22 април до 3 май.
Проблемите на Дрейпър
Британецът напусна турнира в Барселона по време на мача си от първия кръг срещу Томас Етчевери от Аржентина при резултат 6:3, 3:6, 1:4 в полза на южноамериканеца. Тогава Дрейпър се оплака от проблеми с дясното коляно. През септември миналата година той прекрати сезона си заради контузия в ръката.
Поредният отказал участие в турнира
Джак Дрейпър е поредния топ тенисист, който отказва участие в надпреварата в испанската столица. Преди него заради контузии се отказаха испанецът Карлос Алкарас и американеца Тайлър Фриц.
Както е известно, сред участниците в Мадрид ще бъде и Григор Димитров. Той ще играе в първия кръг срещу квалифинакт.
Сред отказалите участие е и носителят на 24 титли от турнири от Големия шлем Новак Джокович. Ноле обаче ще се утешава с пореден рекорд на своя сметка.
Джокович с рекорд
Сърбинът записа 860 седмици в "Топ 5“ на ранглистата на ATP, подобрявайки рекорд за това.
Досега върховото постижение бе на швейцареца Роджър Федерер (859 седмици). Третото място в тази класация е за Рафаел Надал с 837 седмици.
Джокович има 428 седмици на върха в ранглистата, 171 на второто място, 165 като трети, 59 на четвъртата позиция, на която е в момента, и 37 на петата.
38-годишният Джокович пропусна последните три турнира от сериите "Мастърс“.
В кариерата си той има 101 титли от турнири на Асоциацията на професионалните тенисисти, включително и 24-те титли от турнирите от Големия шлем на сингъл.



15:13 / 20.04.2026
1966










