Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за жени на твърда настилка в Дубай от категория 1 000.

На осминафиналите полякинята, която е водач в схемата, изнесе лекция на 15-ата поставена Елина Свитолина от Украйна, побеждавайки я с 6:1, 6:4. Мачът продължи 1 час и 25 минути.

За световната №1 това е седма поредна победа след отпадането й на 1/16-финалите на Откритото първенство на Австралия, като няма загубен сет от тогава.

Швьонтек и 20-ата в света Свитолина се срещнаха за трети път при професионалистките, като полякинята постигна втория си успех.

За място на полуфиналите Швьонтек  ще играе срещу победителката от мача между 6-ата поставена Кинуен Женг от Китай и 35-ата в света Анастасия Потапова от Русия.