Световният №1 при тенисистите Яник Синер и носителят на 24 титли от турнири от Големия шлем Новак Джокович се изправят един срещу друг в суперсблъсък от полуфиналната фаза на Откритото първенство на Франция.

Мачът в Париж между двамата е от вечерната сесия днес и трябва да стартира малко след 20:00 часа българско време.

Носителят на три титли от турнири от Големия шлем Синер излиза за втора поредна година в полуфинал на "Ролан Гарос“, като преследва своя първи финал в това състезание.

Трикратният шампион в Париж Джокович преди година отпадна на четвъртфиналите.

По пътя си в настоящото издание на "Ролан Гарос“ Синер не даде нито един сет на петте си съперника.

Джокович загуби само 1 сет, като това се случи в четвъртфинала му срещу световния №3 Александър Зверев от Германия.

Сръбският тенисист ще опита да прекъсна негативна серия срещу Синер. Ноле е загубил последните четири мача срещу италианеца, като последният му успех срещу този съперник е от края на 2023 година.

Предстои 11-ия мач между двамата, като двамата имат по 5 успеха.