Австралиецът Джордан Томпсън спечели титлата от тенис турнира за мъже на твърди кортове в Лос Кобос, Мексико с награден фонд 916 245 долара.

За 29-годишния Томпсън, който е 40-и в света, това е първа титла от състезания на Асоциацията на професионалните тенисисти (ATP) в кариерата.

Във финала австралиецът, който бе поставен под №8 в схемата, победи №4 и 12-и в света Каспер Рууд от Норвегия с 6:3, 7:6(4) и 2 часа и 4 минути игра.

В петте мача, които изигра на турнира, Томпсън загуби само два сета – по един на полуфиналите от германеца Александър Зверев и на четвъртфиналите от Алекс Микелсен от Съединените щати.

Това бе пети мач при професионалистите между Томпсън и Рууд, като австралиецът постигна трети успех и втори пореден.