Унион (Берлин) запази мястото си в Бундеслигата. В мач от последния, 34-и кръг на първенството на Германия отборът от Берлин победи у дома Фрайбург с 2:1.

В същото време Бохум загуби гостуването си на Вердер с 1:4 и остана на 16-ата позиция, докато Унион приключват кампанията на 15-ото място, запазвайки мястото си в елита на Германия.

Двубоят започна лошо за Унион, след като в 38-ата минута Йосип Юранович профука дузпа.

Бенедикт Холербах в 68-ата минута откри резултата, давайки надежди на Унион. В 85-ата минута Рицу Доан изравни.

Във втората минута на добавеното време домакините получиха нова дузпа. Кевин Фоланд пропусна, но при добавката Яник Хаберер донесе безценните 3 точки за Унион, които оставиха отбора в Бундеслигата.

Фрайбург приключва сезона на 10-ото място.