Германският първенец Байерн Мюнхен започна новата година с победа. Баварците спечелиха с 3:0 домакинството си срещу Хофенхайм при подновяването на Бундеслигата със 17-ия ѝ кръг. Преди първия съдийски сигнал имаше минута мълчание на "Алианц Арена" в памет на клубната и национална легенда Франц Бекенбауер. Световният шампион с Германия като играч и селекционер почина миналата неделя на 78 години.

Полузащитникът Джамал Мусиала откри в 18-та минута, благодарение на асистенция от крилото Лирой Сане. Отново германецът бе точен в 70-та минута, когато бе намерен за втори път от Сане. Английският нападател Хари Кейн оформи крайния резултат в първата минута от добавеното време след подаване на полузащитника Леон Горецка.

Възпитаниците на Томас Тухел са втори с 41 точки. Първият Байер Леверкузен, който е с 42, ще гостува утре на Аугсбург от 16:30 часа. Хофенхайм е седми с 24 точки.

Това бе официален двубой № 500 за вратаря на Байерн Мануел Нойер, който престоя на терена през цялото време тази вечер.