Борусия Дортмунд спечели с 2:0 гостуването си срещу шампиона Байерн Мюнхен в дербито от 27-ия кръг на Бундеслигата. То бе на стадион "Алианц Арена".

Нападателят Карим Адейеми откри в 10-та минута, благодарение на асистенция от полузащитника Юлиан Бранд. Норвежкият бранител Юлиан Риерсон фиксира крайния резултат в 83-та минута, когато бе намерен от котдивоареца Себастиан Алер.

Байерн е втори във временното подреждане с 60 точки, на 13 зад водача Байер Леверкузен. Дортмунд е четвърти с 53. Това бе първи успех за "вестфалци" над днешния съперник от трети август 2019-а. Тогава Борусия надделя с 2:0 във финала за Суперкупата на Германия.

Водачът Байер Леверкузен може да стане първенец на страната при още 3 победи дори Байерн да си вземе всички оставащи мачове. Баварците могат да съберат максимум 81 точки до края на сезона. "Аспирините" в момента са със 73 и при още 9 ще станат недостижими.