Хофенхайм победи Борусия (Дортмунд) като гост след обрат от 1:2 на 3:2 в среща от 23-ия кръг на германската Бундеслига.

Мачът се игра на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд.

Тогоанецът Илас Бебу даде аванс за гостите с гол във 2-ата минута на срещата, но в 21-ата Дониел Мален от Борусия изравни. Асистенцията беше на Марко Ройс. Само 4 по-късно Нико Шлотербек направи обратът пълен след нов голов пас на Ройс.

През второто полувреме Максимилян Байер беше главното действащо лице в мача. Той отбеляза и двата гола за Хофенхайм - в 61-ата и 65-ата, които донесоха третия обрат в срещата и трите точки за неговия тим.

С успеха Хофе спря серия от 6 поредни победи на "жълто-черните" в срещите помежду им. Тимът излезе на  7-а позиция с 30 точки. Борусия са 4-и с 41 точки.