Байер Леверкузен триумфира с титлата в Германия. Възпитаниците на Чаби Алонсо станаха шампиони на страната за първи път в 120-годишната история на клуба. Сребърната салатиера бе заслужена след домакинска победа с 5:0 над Вердер Бремен в 29-ия кръг.

Нигерийският нападател Виктор Бонифейс откри от наказателен удар в 25-та минута. Швейцарският полузащитник Гранит Джака удвои в 60-та след подаване от Бонифейс. Между 68-та и 90-та минута халфът Флориан Вирц вкара хеттрик, оформяйки крайния резултат.

"Аспирините" са първи със 79 точки, на 16 зад досегашния първенец Байерн Мюнхен, който ставаше шампион неизменно от сезон 2012/2013 насам. Бившият отбор на Димитър Бербатов не допусна нито една загуба във всички турнири до момента. Байер е отбелязал 74 гола и е допуснал едва 19 в първенството. Леверкузен е на финал за Купата на Германия и на крачка от полуфинал в Лига Европа.