Европейският шампион Полша продължава без загуба в група "С" на олимпийския квалификационен турнир по волейбол, след като спечели безпроблемно четвъртата си среща, в която техен съперник беше аутсайдерът Мексико.

Европейските шампиони са единственият отбор в групата, в която е и тимът на България, който е с четири победи от четири мача. Поляците преодоляха Мексико с 3:0 гейма, след като доминираха през цялата среща.

Еврошампионите имаха съпротива до средата на първия гейм, в който успяха да натрупат аванс от четири точки и затвориха частта след 25:21. В следващите две части Полша победи безапелационно след 25:19 и 25:14.

Чистата победа осигури на тима три точки, с които събра 10, за да оглави групата. Следващите два отбора са Аржентина и Белгия с по 8, след като бронзовите медалисти от Токио 2020 спечелиха срещата по между им с 3:2. България е с мач повече от Канада, с когото имат по 6 точки.

Само първите два отбора в групата печелят място на олимпийския турнир в Париж през следващата година.