Националният отбор на България отпадна на четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол за жени, след като загуби с 0:3 гейма от Нидерландия.

Селекцията на Лоренцо Мичели изпитваше много проблеми при посрещането, което не позволи атаката на тима ни да бъде по-успешна, а нидерландките не позволяваха топката да премине лесно в тяхното поле.

Така след пет победи в седем мача България напуска Европейското първенство като част от най-добрите осем отбора на турнира и след като загуби отделните части на 11, 13 и 19 точки.

Полуфиналистките от миналото Европейско първенство за жени - Нидерландия, отново са сред най-добрите четири състава, а на полуфиналите ще срещнат победителя от четвъртфинала между Чехия и Сърбия.

Волейболистките на западните ни съседи са сребърни медалисти от Европейското преди две години и носители на титлата на двата шампионата преди това. До края на годината пред българския отбор остава участие на олимпийска квалификация в Токио, която започва на 16 септември.