Женският национален отбор на България по волейбол регистрира втора загуба в група "Б“ на олимпийската квалификация в Япония.

Във втория си мач в Токио избраничките на селекционера Лоренцо Мичели отстъпиха на европейския шампион Турция с 0:3 гейма (20:25, 19:25, 15:25).

За тима на Турция, който е големият фаворит за първото място в групата, това е втора чиста победа на турнира.

Българките регистрираха втора загуба с 0:3 гейма, след като в първия си мач бяха победени без да спечелят гейм и от отбора на Белгия.

За отбора на Турция най-резултатна бе голямата звезда Тереса Варгас Мелиса с 15 точки, 13 от които от атака. Капитанът на тима Еда Ердем Дьондар добави 13.

За България по 9 точки реализираха капитанът Мирослава Паскова-Кънева и Радостина Маринова.

В следващия си мач от турнира, на 19 септември (вторник) България играе срещу отбора на Бразилия.

Тимът на Турция среща в същия ден състава на Перу.