Националният отбор на България допусна втора загуба в група "С" на олимпийските квалификации по волейбол. Селекцията на Пламен Константинов допусна поражение с 0:3 гейма от състава на Аржентина в третата си среща.

Бронзовите медалисти от Токио 2020 постигнаха чистата си победа, след като измъкнаха няколко ключови точки в първия и третия гейм.

В първата част резултатът се движеше точка за точка през по-голямата част, но в крайна сметка Аржентина затвори гейма с 27:25. Във втория националите на България водиха със 17:14, но допуснаха серия от 2:7 в полза на противника, който в крайна сметка спечели с 25:21. В решителния трети гейм България пропусна два геймбола, а при третия си мач бол Аржентина затвори срещата след 31:29 и временно оглави група "С" с две победи и загуба.

България вече е с две поражения и само една победа, което отдалечава тима ни от първите две места, които осигуряват квоти за Париж 2024. Следващият двубой на тима ни е утре срещу Нидерландия.